| ﺳﻪشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ الثلاثاء ۱۹ ربیع الثانی ۱۴۳۸ Tuesday 17 January 2017
ب
ب

کمیته مجازات و رعب و وحشت در دل مردم

کمیته مجازات و تروریست های آن معتقد بودند اگر جاسوسی که ریشه فساد است از بن برانداخته شود مملکت روی اصلاح را خواهد دید در غیر این صورت مانند سرطان تار و پود زندگی مردم را در بر خواهد گرفت و همه چیز را زیر نفوذ خود قرار خواهد داد.

جوان و تاریخ- کشکول

رعب و وحشت در دل کمیته مجازات

کمیته مجازات و تروریست های آن معتقد بودند اگر جاسوسی که ریشه فساد است از بن برانداخته شود مملکت روی اصلاح را خواهد دید در غیر این صورت مانند سرطان تار و پود زندگی مردم را در بر خواهد گرفت و همه چیز را زیر نفوذ خود قرار خواهد داد. کمیته طوری عمل کرده بود، که همه فکر میکردند، تروریست های آن همه جا بوده و از کلیه اعمال خائنین بوطن و خیانت های آنها مستحضر بوده و به همین جهت هر کس کمترین انحرافی در زندگی سیاسی و اداری خود مرتکب می شد تصور می کرد اسم او در لیست سیاه کمیته مجازات قرار گرفته و به سرنوشت دیگر متهمین دچار خواهد شد. این طرز فکر ها افکر عمومی را بیشتر متوحش کرده بود.

کمیته مجازات با رعبی که در دل مردم ایجاد کرده بود طوری خطر ناک جلوه میکرد که اگر کسی قصد اقدام علیه مصالح عمومی داشت برای اینکه ردی از خود به جا نگذارد تا مدتی از انجام آن منصرف و به هر طریقی که ممکن بود حفظ ظاهر رامیکرد.1

 

پیوست ها:

1-     کتاب اسرار تاریخی کمیته مجازات- چاپخانه کاویان- تهران. 1362 چاپ دوم

شناسه مطلب : 11228|
  مطالب مرتبط
کلید واژه ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *
 
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست | استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است
طراحی و تولید: داده پردازان ساینا