| ﺳﻪشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ الثلاثاء ۱۹ ربیع الثانی ۱۴۳۸ Tuesday 17 January 2017
ب
ب

تصویر امام بر روی مهر های لاستیکی

یک نوع از عکس ها را آقای رحیمیان بر روی مهر های لاستیکی حک کرده بود و مهرهای مذکور را به طلبه ها می داد تا با استفاده از استامپ، عکس امام را در جاهای مختلف بزنند.

جوان و تاریخ- اخبار تاریخی

تصویر امام بر روی مهر های لاستیکی

 

در زمان انقلاب ایران، انقلابیون راه های زیادی را برای تبلیغ و ترویج اندیشه امام و رهبری ایشان در جریان انقلاب دنبال می کردند. در این زمان رسانه های جدیدی چون رادیو کاست به بازار آمده بود. اما نکته اینکه انقلابیون برای توجه هر چه بیشتر مردم به امام خمینی، تلاش می کردند تا تصویر ایشان را هر چه بیشتر در اماکن مختلف ترویج کنند. از آنجایی که این امر به شکل طبیعی و قانونی ممکن نبود، از راه های مختلف استفاده می شد:

 

«در جریان مبارزه با رژیم، در زمانی که حضرت امام در تبعید به سر می بردند، یک نوع متفاوت از عکس های امام را داشتیم . یک نوع از عکس ها را آقای رحیمیان بر روی مهر های لاستیکی حک کرده بود و مهرهای مذکور را به طلبه ها می داد تا با استفاده از استامپ، عکس امام را در جاهای مختلف بزنند. به وسیله ی همین مهرها ، طلبه ها عکس امام را به دیوارها و در ورودی اماکن متبرکه می زند. بعضی  از طلبه ها نیز عکس امام را پشت اسکناس ها می زند که ما گفتیم کار درستی نیست. چون این کار رنگ صد درصد سیاسی به قضیه می دهد و مامورین را بیشتر عصبانی می کند. نوع دیگری از عکس های امام مانند پوستر بود که ما آنها را به پشت شیشه های اتاق هایمان می زدیم. این عکس ها را معمولا یا خود مامورین می آمدند و پاره می کردند و یا متصدیان مدارس را وادار می کردند که از نصب این عکس ها بر پشت اتاق های طلاب جلوگیری کنند.»1

 

1-مهدی قیصری، خاطرات حجت الاسلام سیدمحسن موسوی فرد، تهران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، 1387، ص  67- 68


شناسه مطلب : 11192|
  مطالب مرتبط
کلید واژه ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *
 
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست | استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است
طراحی و تولید: داده پردازان ساینا